Zprávy Články

23. 10. 2023

V Malenovicích vznikla „železná šikana“

Dosud nechráněný přechod kolejiště ve Zlíně – Malenovicích si od roku 2015 vyžádal dvě oběti a jednu těžce zraněnou osobu. Proto se město rozhodlo vytvořit v této lokalitě takzvanou železnou šikanu.

7. 7. 2023

Výhody a nevýhody elektromobilů

Uvažujete nad koupí elektromobilu? Zamysleli jste se někdy nad jeho výhodami a nevýhodami. Elektromobilita je na vzestupu po celém světě. Proto jsme se odborníků zeptali za vás.

23. 6. 2023

Aktivisté znovu v akci

Samozvaní aktivisté v Brně opět vypouštěli pneumatiky a uvedli tak do nepříjemné situace desítky řidičů. Situaci řeší policie.

22. 6. 2023

Policisté kontrolovali alkohol u řidičů

Alkohol za volant nepatří a přesto někteří řidiči stále zapomínají. V Prostějově proto proběhla dopravní preventivní akce s názvem Řídím, piju nealko.

26. 5. 2023

Elektrifikace železniční tratě vázne na německé straně

Téma elektrifikace přeshraničních železničních tratí se přetřásá v Karlovarském regionu již více než 20 let. Zatímco na české straně se situace výrazně posunula vpřed, německé spojení na státní hranici stagnuje.

19. 5. 2023

Nárůst nehod tramvají v Brně

Brněnský dopravní podnik zaznamenal za loňský rok 800 nehod mezi automobilem a tramvají. Čísla jsou stále vyšší. Proto nyní město spouští osvětovou kampaň.