Nárůst nehod tramvají v Brně

19. 5. 2023

Brněnský dopravní podnik zaznamenal za loňský rok 800 nehod mezi automobilem a tramvají. Čísla jsou stále vyšší. Proto nyní město spouští osvětovou kampaň.

Na území města Brna se stane ročně až 2800 nehod. Z toho tvoří velkou část kolize s tramvají.

Proto spouští město osvětovou kampaň Brnem bezpečně, kdy například zveřejňuje videa z kabin tramvají.  Mají varovat řidiče a upozorňovat na opakující se chyby. Více než třetina dopravních nehod s účastí tramvají je způsobená nedáním přednosti v jízdě, a to konkrétně při odbočení doleva, kdy si řidiči nevšimnou blížící se tramvaje.

Vzhledem k váze tramvaje mohou mít nehody vážné následky. Na kterých místech dochází ke kolizím nejčastěji se dozvíte ve videu.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.