V českých zemích se korunou platí již přes 130 let

18. 5. 2023

V Uherském Brodě pořádali přednášku pro všechny, které zajímá historie české měny. Účastníci se dozvěděli spoustu zajímavostí a nechyběly ani ukázky mincí.

V čítárně knihovny Františka Kožíka přednášel historik Tomáš Hamrlík o tom, jakou měnou se v historii platilo v českých zemích, o bankrotu rakouské měny v roce 1811 a co mu předcházelo, nebo jak vznikla koruna a jejím zavedení do oběhu. Návštěvníci přednášky se také dozvěděli, proč se dodnes říká desetikoruně pětka a další zajímavosti. Nechyběly ani ukázky mincí ze sbírek Bojkovického muzea.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.