Memoriálu Miloše Bortla se zúčastnilo přes sto sportovních gymnastek

29. 3. 2023

Oddíl sportovní gymnastiky tělovýchovné jednoty Valašské Meziříčí byl pořadatelem dvaatřicátého ročníku Memoriálu Miloše Bortla.

Letošního ročníku se účastnilo celkem sto třicet závodnic. Pozváni byli i hosté u Maďarska, z Budapešti. Meziříčská děvčata se v závodech neztratila, bronzovou medaili vybojovala Meda Štursová, stříbrná skončila Stella Strnadlová a prvenství patřilo v jednotlivých kategoriích Elen Markové, Emě Kozelské a Kateřině Adámkové. Letošní ročník měl slavnostní ráz. Vzpomínalo se na výročí narození Miloše Bortla, který ve Valašském Meziřičí oddíl sportovní gymnastiky založil a dodnes je velkým vzorem. Vychoval spoustu gymnastů a gymnastek a dokonce i jednu olympioničku, Zdenku Dorňákovou.

Letošní ročník Memoriálu Miloše Bortla byl nejen sportovním kláním gymnastek z celé Moravy, ale také milým setkáním pamětníků, bývalých závodníků a trenérů.

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.