Knihovna uspořádala tradiční pasování prvňáčků

27. 1. 2023

Slavností pasování nových prvňáčků proběhlo jako tradičně v dětském oddělení meziříčské Městské knihovny.

V lednu přivítala knihovna svou vzácnou návštěvu, krále Knihoslava a královnu Abecedu. V doprovodu statného rytíře přišli pasovat prvňáčky z Valašského Meziříčí a okolí do řádu čtenářského.

Letošní ročník je výjimečný velkým zájmem z řad škol. Kromě všech meziříčských základních škol se akce účastní i čtyři základní školy z mikroregionu Valašskomeziříčsko – Kelečsko.

Děti bude knihovna podporovat v rámci akce knížka pro prvňáčka. Pasování je první z řady akcí, kdy děti začnou chodit do knihovny každý měsíc, aby zde rozvíjely své čtenářské návyky. Po složení čtenářského slibu dostal každý prvňáček na památku rytířský glejt a svou první průkazku do knihovny.
Pasovány byly také paní učitelky a pak již téměř dvouhodinový program pokračoval vystoupením oblíbeného ilustrátora dětských knížek Adolfa Dudka.

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.