Výročí rekonstrukce Hernychovy vily

2. 5. 2023

Sídlo rodiny místního továrníka, Hernychova vila, slaví výročí své rozsáhlé rekonstrukce.

Sídlo rodiny místního továrníka a později také základní umělecké školy prošlo v letech 2006-2008 rozsáhlou přestavbou. Jejím cílem bylo vrátit vilu do původního stavu. Rekonstrukce byla financována v rámci akce Kulturně společenské centrum Česko-polského příhraničí a vyšla zhruba na 40 000 000 Kč.

Někteří návštěvníci tak využili příležitost a vyrazili nejen na komentovanou prohlídku expozic, ale také vily. Tu nechal na začátku minulého století postavit místní továrník Florian Hernych.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.