Zahájení výstavy vín v Hodoníně

2. 5. 2023

V Hodonínském domě kultury si desítky příznivců vína nenechaly ujít první ročník výstavy Trojzemí.

Téměř 550 vzorků vín od 110 vinařů ze tří sousedních zemí. Přesně tak můžeme popsat první ročník výstavy vín Trojzemí. Na desítky milovníků vína čekaly nejen skvělé ochutnávky toho nejlepšího z vinic, ale i doprovodný program. Výstava je na rozdíl od akce Královský koš vína určená pro veřejnost. Ochutnávat mohou návštěvníci vína z Čech, Slovenska a Rakouska.

V rámci odborné degustace, kterou vedl enolog Libor Jestřáb, zasedly degustační komise, které byly složeny z profesionálních vinařů a vinařských nadšenců. Degustovalo se, oceňovalo se a hodnotilo se.

Šampionem se stal ryzlink rýnský z roku 2022 z rakouského vinařství Wein Good Frank.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.