V Malenovicích vznikla „železná šikana“

23. 10. 2023

Dosud nechráněný přechod kolejiště ve Zlíně – Malenovicích si od roku 2015 vyžádal dvě oběti a jednu těžce zraněnou osobu. Proto se město rozhodlo vytvořit v této lokalitě takzvanou železnou šikanu.

Toto speciální zábradlí u kolejiště navádí chodce blíž k výstražníkům a zároveň vytváří optickou bariéru. Zamezuje tak unáhlenému vjetí cyklistů nebo vběhnutí dětí do kolejiště.

Co se týče dalších potenciálně rizikových míst, je zde například i přejezd u supermarketu Terno. Tam jsou již nyní instalovány nové vodorovné dopravní značení, aby řidiči byli lépe upozorňováni na to, kde se nachází přejezd.

Celou realizaci železné šikany v Malenovicích financovala Správa železnic.

Video:

Nejnovější články

20. 10. 2023

Školy Zlínského kraje se představily na burze středních škol

Žáci vyšších tříd základních škol opět mohli navštívit burzu škol, která se konala na Holešovském zámku v úterý 17. října. Akci pořádalo město Holešov, okresní hospodářská komora Kroměříž a Holešovské pracoviště Úřadu práce České republiky.

5. 10. 2023

V okolí kina a Hotelu Zlín probíhají významné změny

V polovině září zahájilo město práce na vylepšení parkoviště a také okolí pod hotelem Zlín. Práce zahrnou úpravu veřejných ploch, rekonstrukci chodníků a instalaci nového závorového systému pod hotelem.

3. 10. 2023

Plesná nabídla dům seniorům

Budova bývalé školy, která zůstala prázdná a město řešilo otázku, co s objektem. Původně ji mělo město prodat, ale vznikly obavy aby nepadla do rukou někoho, kdo by zde udělal byty pro nepřizpůsobivé.

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.