V zámku Kinských je zajímavá hasičská expozice

13. 3. 2023

Ve Valašském Meziříčí můžete navštívit zajímavou hasičskou výstavu, kterou si užijí i děti.

V přízemí meziříčského zámku Kinských si můžete prohlédnout hasičskou expozici, která je připomenutím dlouhé historie vývoje požární ochrany na Valašskomeziříčsku.

Mezi hlavní exponáty patří dvě dobové stříkačky, parní stříkačka skláren firmy Reich z roku 1900 a koňská stříkačka z třicátých let dvacátého století od sboru dobrovolných hasičů z Juřinky.

Zájemci se zde dočtou zajímavosti z dějin požárních spolků na území Valašského Meziříčí a pro nejmenší je k dispozici interaktivní hasičská hra.

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.