Projekt Trenéři ve škole pokračuje

20. 1. 2023

Projekt cvičení s profesionálním trenérem v hodinách tělesné výchovy žáků základních škol prvního stupně úspěšně pokračuje i v letošním roce.

Pilotní část projektu probíhala ve Vsetíně v minulém školním roce. Po dobrých zkušenostech teď vsetínská radnice přichází s dobrou zprávou. Projekt bude pokračovat i v roce letošním.
Projekt Trenéři ve škole zaznamenal velmi pozitivní ohlasy jak ze strany učitelů a rodičů, ale také dětí. Pro rok 2023 byla vyhrazena částka přes půl milionu korun. Projekt financuje město samotné.
Nápad na projekt se zrodil po covidové pandemii a online výuce, kdy děti seděly převážně doma u počítačů a mobilů. V plánu bylo rozhýbat děti a opět u nich probudit nadšení pro sport.
Dětem se v hodinách věnují profesionální licencování trenéři, kterých bohužel není dostatek. I proto radnice přichází s výzvou, kdy pro zmíněný projekt shání ještě alespoň jednoho trenéra.
To, že s dětmi na Vsetíně trénují opravdové sportovní osobnosti, dokazuje, například angažmá lyžaře a olympionika Martina Vráblíka nebo trenéra a bývalého prvoligového fotbalisty Lukáše Furika.
Cílem a snahou  všech trenérů je dětem výuku zpestřit a sport zpopularizovat.

Nejnovější články

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.

19. 8. 2023

U Brna opět našli migranty

Nákladní auto s maďarskou poznávací značkou, které v nákladovém prostoru převáželo 58 migrantů, zastavili jihomoravští policisté na dálnici D1 u Brna. Řidič z místa utekl.