Proběhlo cvičení profesionálních hasičů Zlínského kraje

20. 1. 2023

Proběhlo cvičení profesionálních hasičů ze Vsetína a Rožnova pod Radhoštěm, jehož cílem bylo procvičit nováčky na zásah s vysokotlakým hasicím a řezacím zařízením Kobra.

Hasiči zlínského kraje trénovali prořezávání obvodové zdi a následné hašení prostoru. Zařízení Kobra je specifické tím, že pracuje pod velkým tlakem vody a tím podstatně zvyšuje účinek hašení v objektech.

Velkou výhodou je, že hasiči nemusí vstupovat do zakouřených a horkých prostorů. Díky Kobře mohou místo ochladit zvenku třeba právě přes rám okna nebo přes zeď. Specializované zařízení dokáže prořezat kovové dveře i beton.

Ukázkový úspěšný zásah s Kobrou mají za sebou vsetínští hasiči při autonehodě, kde sice nešlo o požár, ale o jeho předcházení. V tomto případě šlo o převrácenou cisternu, která byla plná nafty a benzínu a nebylo možné ji jiným způsobem odčerpat než do cisterny udělat otvor.

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.