Hvězdárna realizovala projekt Digitální kabinet

10. 1. 2023

Hvězdárna ve Valašské Meziříčí realizovala projekt podporující online přenosy vzdělávacích programů z hvězdárny do škol.

Hvězdárenský projekt se jmenuje Digitální kabinet a úspěšně reaguje na situaci, která se odehrála v rámci covidové pandemie a týkala se celé společnosti.
Nejedna vzdělávací instituce tehdy zjistila, že nemá dostatečné technické vybavení a znalostní kapacity na to, aby mohla provádět plnohodnotnou online výuku.
Právě z tohoto faktu vychází projekt Digitální kabinet, který je realizován ve spolupráci s krajskou hvězdárnou v Žilině, zejména s pracovištěm v Kysuckém Novém Mestě.
Součástí projektu je pořízení vhodné techniky pro online přenosy, získání praxe v zacházení s touto potřebnou technikou a především úprava vzdělávacích programů pro přenos na dálku přímo do škol, nebo i do domácností s dětmi a třeba i k seniorům.

Přenos by měl vypadat podobně jako vyučovací hodina. Měl by obsahovat část teoretickou a část praktickou. Žáci se připojují přes kameru a přes své počítače. Úlohu učitele na dálku přebírá odborný pracovník hvězdárny.

Realizaci projektu umožnila dotace , která byla poskytnuta z operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenské a České republiky. Zájem o projekt je veliký.
V současné době nabízí Meziříčská hvězdárna online přenosy programů v oblasti přírodních věd, sluneční soustavy, astronomie a moderní technologie.

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.