Pokračuje obnova křížové cesty z Ústí nad Orlicí na Andrlův chlum

21. 9. 2023

Práce na obnově kaplí křížové cesty pokračují také letos, a to druhou etapou. Křížová cesta pochází z roku 1852 až 1853 a vznikla v trase původní křížové cesty, která tady existovala o 100 let dříve.

Naposledy se kapličky upravovaly asi před 30 lety. Tentokrát přišly na řadu kaple jedna až pět. Vyměnila se střešní krytina, opravou prochází vnitřní omítky a očišťují se veškeré pískovcové části. Celkové náklady na druhou etapu představují 2,5 milionu korun a jsou plně hrazeny z rozpočtu města.

Město mělo ke kapličkám zpracovanou restaurátorskou zprávu. Díky ní se zjistilo, že v interiéru kaple se nachází malby. U některých kapliček najdou návštěvníci také mobiliář, který jim nabídne odpočinek.

Video:

Nejnovější články

23. 10. 2023

V Malenovicích vznikla „železná šikana“

Dosud nechráněný přechod kolejiště ve Zlíně – Malenovicích si od roku 2015 vyžádal dvě oběti a jednu těžce zraněnou osobu. Proto se město rozhodlo vytvořit v této lokalitě takzvanou železnou šikanu.

20. 10. 2023

Školy Zlínského kraje se představily na burze středních škol

Žáci vyšších tříd základních škol opět mohli navštívit burzu škol, která se konala na Holešovském zámku v úterý 17. října. Akci pořádalo město Holešov, okresní hospodářská komora Kroměříž a Holešovské pracoviště Úřadu práce České republiky.

5. 10. 2023

V okolí kina a Hotelu Zlín probíhají významné změny

V polovině září zahájilo město práce na vylepšení parkoviště a také okolí pod hotelem Zlín. Práce zahrnou úpravu veřejných ploch, rekonstrukci chodníků a instalaci nového závorového systému pod hotelem.

3. 10. 2023

Plesná nabídla dům seniorům

Budova bývalé školy, která zůstala prázdná a město řešilo otázku, co s objektem. Původně ji mělo město prodat, ale vznikly obavy aby nepadla do rukou někoho, kdo by zde udělal byty pro nepřizpůsobivé.