Obnovený motocyklový závod Šumavou se jel už poosmé

26. 9. 2023

Obnovený závod historických motocyklů, který se jezdil v letech 1961 až 1968, přilákal zejména milovníky ve světě proslavených českých motorek Java a ČZ.

Letos se ke startu dostavilo 117 jezdců z celé České republiky, ale i ze Slovenska či Německa. Závodníci, z nichž třetina byla starších 60 let, projížděli trasy původní motocyklové soutěže ze 60. let. Obnovené soutěže se mohly zúčastnit pouze motocykly, vyrobené v letech 1930 až 1975 bez rozdílu obsahu válců. Novinkou letošního ročníku bylo kompletní vyhodnocování závodu profi firmou z oboru, a to včetně přesného změření krátkého rychlostního okruhu.

Nejstarším účastníkem závodu byl František Svoboda, který v říjnu oslaví 80 let a který startoval na svém motocyklu ČZ 250 Trial z roku 1965.

Motocyklovou soutěž Šumavou uspořádala nezisková organizace Prostor pro historii techniky ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Strakonice.

Video:

Nejnovější články

23. 10. 2023

V Malenovicích vznikla „železná šikana“

Dosud nechráněný přechod kolejiště ve Zlíně – Malenovicích si od roku 2015 vyžádal dvě oběti a jednu těžce zraněnou osobu. Proto se město rozhodlo vytvořit v této lokalitě takzvanou železnou šikanu.

20. 10. 2023

Školy Zlínského kraje se představily na burze středních škol

Žáci vyšších tříd základních škol opět mohli navštívit burzu škol, která se konala na Holešovském zámku v úterý 17. října. Akci pořádalo město Holešov, okresní hospodářská komora Kroměříž a Holešovské pracoviště Úřadu práce České republiky.

5. 10. 2023

V okolí kina a Hotelu Zlín probíhají významné změny

V polovině září zahájilo město práce na vylepšení parkoviště a také okolí pod hotelem Zlín. Práce zahrnou úpravu veřejných ploch, rekonstrukci chodníků a instalaci nového závorového systému pod hotelem.

3. 10. 2023

Plesná nabídla dům seniorům

Budova bývalé školy, která zůstala prázdná a město řešilo otázku, co s objektem. Původně ji mělo město prodat, ale vznikly obavy aby nepadla do rukou někoho, kdo by zde udělal byty pro nepřizpůsobivé.