Na Sychrově vaří v novém

3. 2. 2023

Slavnostním přestřižením pásky byla 30. ledna ukončena rekonstrukce pavilonu jídelny a kuchyně vsetínské základní školy na Sychrově.

Kuchyň i jídelna byly ve zkušebním provozu už od října minulého roku. Celková renovace zahrnovala opravu jídelny a kuchyně, modernizaci včetně vybavení, opravu střechy, novou fasádu a instalaci žaluzií.

V průběhu zkušebního provozu kuchyně a jídelny se dokončovaly práce na obvodovém plášti pavilonu. Kompletně ostrý provoz po dokončení všech prací začal 9. ledna letošního roku. Jídelna nabízí na výběr ze dvou jídel a odezva na celkovou rekonstrukci je velice dobrá. Žáci si chodí více přidávat, což samozřejmě těší především paní kuchařky.

Kuchyň vaří i pro mimoškolní strávníky, kterých každým dnem přibývá. A s tím souvisí i další investice, která by se tu letos měla ještě realizovat. Zmodernizovat by se měl právě výdej pro cizí strávníky, kteří budou využívat nerezové nosiče, které se budou měnit kus za kus přímo u jídelny ve speciální místnosti.

Investice by měla přijít radnici na přibližně 1 milion korun. Aktuálně vedení radnice ještě jedná o dalším požadavku hygieny, a to instalaci přístroje na rychlé zmrazování potravin.  Přístroj samotný ale vychází na 1 milion korun, proto je tento krok ještě v jednání.

Na slavnostním předání jídelny do provozu poděkoval starosta města Jiří Čunek, a to předchozímu vedení radnice, kterému se náročnou rekonstrukci podařilo prosadit.

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.