Na Sychrově vaří v novém

Kuchyň i jídelna byly ve zkušebním provozu už od října minulého roku. Celková renovace zahrnovala opravu jídelny a kuchyně, modernizaci včetně vybavení, opravu střechy, novou fasádu a instalaci žaluzií.

V průběhu zkušebního provozu kuchyně a jídelny se dokončovaly práce na obvodovém plášti pavilonu. Kompletně ostrý provoz po dokončení všech prací začal 9. ledna letošního roku. Jídelna nabízí na výběr ze dvou jídel a odezva na celkovou rekonstrukci je velice dobrá. Žáci si chodí více přidávat, což samozřejmě těší především paní kuchařky.

Kuchyň vaří i pro mimoškolní strávníky, kterých každým dnem přibývá. A s tím souvisí i další investice, která by se tu letos měla ještě realizovat. Zmodernizovat by se měl právě výdej pro cizí strávníky, kteří budou využívat nerezové nosiče, které se budou měnit kus za kus přímo u jídelny ve speciální místnosti.

Investice by měla přijít radnici na přibližně 1 milion korun. Aktuálně vedení radnice ještě jedná o dalším požadavku hygieny, a to instalaci přístroje na rychlé zmrazování potravin.  Přístroj samotný ale vychází na 1 milion korun, proto je tento krok ještě v jednání.

Na slavnostním předání jídelny do provozu poděkoval starosta města Jiří Čunek, a to předchozímu vedení radnice, kterému se náročnou rekonstrukci podařilo prosadit.

Související příspěvky