Galerie Stará radnice zve na jedinečnou výstavu

3. 2. 2023

Společná výstava malířky Jitky Skočkové a skláře Josefa Divína je nyní k vidění ve vsetínské galerii Stará radnice.

Zahajovací vernisáž se konala ve středu 1. února. Jitka Skočková, absolventka brněnské fakulty výtvarných umění v ateliéru malby prof. Jiřího Načeradského, tu vystavuje své obrazy z několika cyklů.

Vystavené obrazy Jitky z Kočkové valašskomeziříčské rodačky jsou z období posledních sedmi let. Jednotlivé cykly jsou jasně výtvarně vymezené. Jedna ze sérií zobrazuje momentky z valašského meziříčí, další má islandskou tematiku a poslední jsou grafické práce a linoryty. Na vsetínské výstavě je k vidění i její poslední obraz Tři grácie nad soutokem Bečev.
Josef Divín, sklářský výtvarník a pedagog střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí vystavuje sérii svých skleněných nádob. Jedná se o nádoby foukané z volné ruky se speciální vlastností, a to nataveným stříbrem.

Společná výstava obou umělců, které mimo jiné spojuje také někdejší i současné působení na střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašské Meziříčí, bude v galerii Stará radnice k vidění do 5. března.

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.