Poplatek za odpad zůstává 600 korun

3. 2. 2023

Poplatek za likvidaci komunálního odpadu na rok 2023 se ve Vsetíně nezvýší a zůstane 600 Kč na osobu.

I přesto, že cena za likvidaci odpadu je oproti loňskému roku téměř dojnásobná, se poplatky lidem letos nezvednou. Cena zůstává 600 Kč na osobu.
Kolik za odpady město v letošním roce zaplatí lze zatím jen odhadovat. Do konečné částky se určitě promítne nejen inflace, ale také vyšší cena pohonných hmot. V předchozích letech to bylo zhruba 1 400 Kč na občana. Poplatek od občanů 600 Kč za osobu tak městská pokladna musí dorovnat.

Poplatek za komunální odpad jde zaplatit od 25. ledna na pokladně městského úřadu prostřednictvím SIPO či složenkou, kterou najdou lidé ve schránkách od května do června.

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.