Otravu Bečvy začal řešit vsetínský soud

3. 2. 2023

Okresní soud ve Vsetíně začal v pondělí 30. ledna projednávat případ otravy řeky Bečvy ze září roku 2020.

V plánu je tento rok zatím třicet devět jednacích dnů. Spis má bezmála 5 000 stran. Soud počítá s výslechy padesáti dvou svědků a osmi znalců.
Přednost před výslechy svědků dostane čtení listinných důkazů, protože ty jsou pro tento případ klíčové.

Firma Energoaqua a Havelka jsou podle dostupných informací obžalovaní z poškození a ohrožení životního prostředí a neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami. Havelkovi hrozí až pětileté vězení. Společnosti zákaz činnosti a peněžitý trest.
Havelka před zahájením hlavního líčení odmítl, že by on nebo podnik způsobili otravu Bečvy, jak jim klade za vinu obžaloba. Také zástupci firmy mluví o vzdálenosti prvních uhynulých ryb od vyústění kanálu. Je prý příliš velká, než aby způsobila ekologickou havárii.

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.