V zámku Žerotínů probíhá výstava Jožky Barucha

2. 1. 2023

Ve Valašském Meziříčí byla slavnostní vernisáží zahájena výstava malíře, grafika a spisovatele Jožky Barucha, jejíž součástí byl i křest unikátní knihy o jeho životě

Jožka Baruch narozený v roce 1892 byl jedinečným malířem, grafikem a spisovatelem. Návštěvníci výstavy mají možnost seznámit se s celým spektrem jeho tvorby.
Prohlédnout si můžete díla od akvarelů přes kresby a grafiky, návrhy na hračky a gobelíny nebo koberce. Umělec při své tvorbě vycházel z Valašských tradic. Navazoval na zdejší lidové umění, které rozvíjel v souvislosti s novým stylem Československé republiky. Jeho práce jsou charakteristické národním dekorativismem. Barochovo dílo poznáte na první pohled.

Výstava byla iniciována rodinou Jožky Barucha, především jeho vnučkou Johanou Růžičkovou, která zde pokřtila svou knihu o Baruchově životě a díle.

Vystavená díla dodala Baruchova rodina, soukromí sběratelé i muzeum regionu Valašsko. Chcete výstavu navštívit? Čas máte do 19. února.

 

Video:

Hlavní zprávy

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.