Hlavní zprávy z regionů

2. 1. 2023

Podívejte se na aktuality napříč celou republikou. Co se kde děje nového a zajímavého? Naši reportéři jsou stále v terénu a sbírají pro vás ty nejzajímavější novinky.

Znáte soutěž Chytrá města? Uherský Brod letos získal první místo ve své kategorii do padesáti tisíc obyvatel, a to za projekt hospodaření s dešťovými vodami na základní škole Na Výsluní. Jak vlastně celý projekt vypadá, kolik stál a čím tak moc porotu zaujal? Dozvíte se výši investice, i její neuvěřitelně rychlou návratnost.

Další zprávy přinášíme z Prahy a bude zajímat všechny, které baví líčení a divadlo. Redaktoři našich zpráv vám trochu přiblíží práci maskérky. Kolik zaberou přípravy na jedno představení? Jak dlouho dopředu maskérka vlastně nastupuje a kdy může zase odejít? S jakými přípravky maskéři pracují? Co všechno musí umět a je potřeba nějaká speciální škola? Věřte, že po tomto rozhovoru budete na příštím divadelním představení tleskat i maskérkám za oponou.

V prostorách galerie Moravská 26 v Ostravě se konala velká akce Křehké skleněné Vánoce, která cílila především na děti. Série akcí zahrnovala výstavy různých druhů sklářského umění. Během dvou adventních týdnů tak mohly děti poznat spoustu nových věcí, řemeslo si osahat a v tvůrčích dílnách i vyzkoušet.

Ve Valašském Meziříčí v zámku Žerotínů byla slavnostní vernisáží zahájena rozsáhlá výstava malíře, grafika a spisovatele Jožky Barucha. Návštěvníci se díky výstavě seznámí s celým spektrem jeho tvorby. Akce se koná u příležitosti 130 výročí umělcova narození. Na vernisáž přijela i paní Johanna Růžičková – vnučka Jožky Baruchy a slavnostně zde pokřtila unikátní knihu věnovanou umělcovu životu. Výstavu na zámku můžete navštívit až do 19. února.

Nenechte si ujít rozhovor se sportovním ředitelem Michalem Mráčkem, který má na starost prostějovský cyklistický tým TUFO Pardus. Mají za sebou dva velmi úspěšné roky. Co je čeká v roce letošním? Jak se daří jejich juniorkám a jak se budou připravovat na olympijskou kvalifikaci pro Paříž 2024?

Video:

Hlavní zprávy

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.