Sázení stromů a vítání občánků

2. 5. 2023

Při příležitosti vítání občánků ve Veselí nad Moravou vysadili jejich rodiče nové stromky v aleji života.

Slavnostní vítání nových občánků na radnici ve Veselí nad Moravou se konalo v sobotu 22. dubna. Rodiče se zapsali do pamětní knihy, přijmuli gratulace a vychutnali si kulturní program. O den později mohli na počest svých dětí vysadit strom v aleji života. Ta se tentokrát rozrostla podél cyklostezky směrem na Blatnici pod Svatým Antonínkem, na které přibylo 40 nových listnatých stromů.
Akce se konala už čtvrtým rokem. Vždy se jedná o důležitou událost pro životní prostředí i symbolické vyjádření vztahů mezi nově zasazeným stromem a právě vzniklým lidským životem. Město pevně věří, že se bude v tradici úspěšně pokračovat i další roky.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.