Vsetín ocenil osobnosti neziskového sektoru

2. 5. 2023

Každý rok vsetínská radnice vyhlašuje osobnosti neziskového sektoru a uděluje ceny za filantropii.

Za rok 2022 byli vyhlášeni dva firemní filantropové a čtyři osobnosti. Cenu za filantropii získali manželé Hurtovi a jejich nadační fond HáBéCéčko. Díky financím z vlastního podnikání podporují neziskové lokální projekty. Jejich cílovou skupinou jsou především děti a mládež. Jedním z podpořených projektů je například víceúčelové hřiště s klubovnou.
Dalším oceněným filantropem ze světa byznysu za rok 2022 byla společnost Kayaku Safety System Europe. Výčet jejích aktivit je dlouhý. Od podpory hasičů přes spolupořádání kampaně boje s rakovinou.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.