Třídění bioodpadu výrazně sníží objem skládek

11. 5. 2023

Tříděním bioodpadu se může výrazně snížit objem komunálního odpadu na skládkách.

Je však nutné dbát na to, co skutečně do bioodpadu patří. Pokud se tam totiž objeví něco, co nemá, celý obsah, putuje na skládku, což se výrazně prodraží. Bohužel jsou stále evidovány případy, kdy lidé do bioodpadu vyhazují dokonce igelitové tašky.  Tím je obsah kontejneru znehodnocený.

Hnědé kontejnery na bioodpad poskytuje město obyvatelům zdarma. Zájemci je mohou získat na základě žádosti na webu města.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.