Kraj nabízí výhodné úvěry na investiční projekty

17. 7. 2023

Obce a města mohou požádat Moravskoslezský kraj o úvěry. Nejžádanější je ten na podporu bydlení, který umožní výstavbu bytových domů nebo zasíťování pozemků.

Obce a města mohou požádat Moravskoslezský kraj o zvýhodněné úvěry. Půjčit si mohou na zaplacení vlastního podílu na velkých investičních projektech financovaných z evropských peněz, národních a dalších zdrojů.
Nejčastějšími účely z předešlých let jsou bydlení, využití a obroda brownfieldů nebo energetické služby. Úvěr umožňuje získat až 35 milionů korun se zvýhodněnou úrokovou sazbou se splatností až 15 let.
Podpora bydlení je v rámci programu Jessica III nejžádanější, protože nabízí obcím možnost financovat výstavbu bytových domů či zasíťování pozemků pro následný odprodej.

Video:

Nejnovější články

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.

19. 8. 2023

U Brna opět našli migranty

Nákladní auto s maďarskou poznávací značkou, které v nákladovém prostoru převáželo 58 migrantů, zastavili jihomoravští policisté na dálnici D1 u Brna. Řidič z místa utekl.