Další ročník soutěže Miroslava Kabely zná vítěze

5. 1. 2023

Již 24. ročník literární soutěže Miroslava Kabely ve Valašském meziříčí zná svého vítěze. Slavnostní vyhlášení proběhlo v malém sále knihovny za účasti poroty zástupců města a dalších hostů.

Ve spolupráci s městem Valašské Meziříčí pořádá Městská knihovna už 24. rokem literární soutěž pro mladé lidi do 20 let. Tu založil český lékař žijící v Holandsku, který ji až do roku 2011 i finančně dotoval. Dnes v tradici pokračuje město.
Letos se do soutěže zapojilo 53 studentů a žáků základních a středních škol z Valašského Meziříčí a blízkého okolí. Mezi nejvíce zpracovávaná témata patřily vánoční pohádky.
V kategorii 13-15 let zvítězil žák základní školy Vyhlídka Ondřej Groh, který zvolil téma Já a můj domov. Druhé místo si zasloužila Štěpánka Hauserová z místního gymnázia. Její povídka byla na téma Dům, ve kterém budu bydlet. Třetí příčka patří gymnazistce Antonii Markové, která si vybrala vánoční pohádku.
V kategorii 16 – 20 let zapůsobila na porotu Jitka Chromková, studentka sklářské školy. Se svou vánoční pohádkou obsadila třetí místo. První místo patří práci Tomáše Pupíka a druhé Veronice Drajsaitlové.
Odborná porota chválila úroveň všech soutěžních povídek. Velmi ráda udělila mladým literátům cenné rady i jedna z nejúspěšnějších spisovatelek Alena Mornštajnová. Nejvíce ji zaujala vítězná práce ve starší kategorii. Nejen že byla skvěle napsaná, ale měl i úžasný příběh a myšlenku.
Vítězové získali finanční odměnu a věcné ceny. Jejich práce jsou otištěny ve sborníku na webových stránkách knihovny a města Valašské Meziříčí.

 

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.