Přidali jsme nový pořad Pan Kmín uvádí... do našeho archivu. Nenechte si ho ujít!
Nová epizoda:
Pořad Zločin jak ho pamatuju má novou epizodu Švábovi zabijíci.
2
Přidali jsme nový pořad Pan Kmín uvádí... do našeho archivu. Nenechte si ho ujít!
Nová epizoda:
Pořad Zločin jak ho pamatuju má novou epizodu Švábovi zabijíci.

Listopadový kulturní magazín města Vsetín

Vsetínský jazzový festival má za sebou už dvacátý osmý ročník. Kdo byl jeho hlavním hostem?
Historie festivalu se začala psát v roce 1993. Za tu dobu se stal jednou z nejvýznamnějších kulturní akcí ve Vsetíně. Zaplněný sál domu kultury mohl vidět kromě hlavních hvězd i mnoho dalších významných jmen.

Úspěšný a oceňovaný autor Jaroslav Rudiš besedoval se svými fanoušky 1. listopadu ve vsetínské Masarykově knihovně. Co říká na úspěch jeho známé komiksové trilogie Alois Nebel? Na komiks, o kterém si myslel, že zaujme jen pár stovek fanoušků a určitě ho nenapadlo, jakým fenoménem se stane.
Jaroslav Rudiš představil ve Vsetíně svůj další komiks Noční chodci, na kterém spolupracoval s výtvarníkem a kamarádem z Vídně Nicolasem Mahlerem.

Ve čtvrtek 17. listopadu se na čtyřicet občanůl Vsetína sešlo u památníku obětem totality v Panské zahradě. Přítomní si společně se zástupci vedení města připomněli milníky naší historie, a to uzavření vysokých škol nacisty v roce 1939 a začátek sametové revoluce vedoucí k pádu komunistického režimu v roce 1989. Šimon Kovář doprovodil toto setkání písněmi Karla Kryla. Spolu s ním vystoupili také žáci ZUŠ Vsetín pod vedením pedagožky Kristýny Fuskové.

Divadlo Komediograf uvedlo inscenaci Luboše Baláka s  podtitulem Komedie ze Sauny. Představení naplánovalo vsetínské divadlo na 17. listopadu. Před vyprodaným sálem se představili Michal Bumbálek, Miroslav Hanuš a Tomáš Měcháček. Jak se hra jmenuje vlastním jménem? Poslechněte si detaily ze zkoušení i to, o čem hra pojednává.

Související příspěvky