Listopadový kulturní magazín města Vsetín

5. 1. 2023

Neváhejte si poslechnout kulturní novinky ze vsetínského kulturního života. Co se kde odehrálo a jaké to bylo?

Vsetínský jazzový festival má za sebou už dvacátý osmý ročník. Kdo byl jeho hlavním hostem?
Historie festivalu se začala psát v roce 1993. Za tu dobu se stal jednou z nejvýznamnějších kulturní akcí ve Vsetíně. Zaplněný sál domu kultury mohl vidět kromě hlavních hvězd i mnoho dalších významných jmen.

Úspěšný a oceňovaný autor Jaroslav Rudiš besedoval se svými fanoušky 1. listopadu ve vsetínské Masarykově knihovně. Co říká na úspěch jeho známé komiksové trilogie Alois Nebel? Na komiks, o kterém si myslel, že zaujme jen pár stovek fanoušků a určitě ho nenapadlo, jakým fenoménem se stane.
Jaroslav Rudiš představil ve Vsetíně svůj další komiks Noční chodci, na kterém spolupracoval s výtvarníkem a kamarádem z Vídně Nicolasem Mahlerem.

Ve čtvrtek 17. listopadu se na čtyřicet občanůl Vsetína sešlo u památníku obětem totality v Panské zahradě. Přítomní si společně se zástupci vedení města připomněli milníky naší historie, a to uzavření vysokých škol nacisty v roce 1939 a začátek sametové revoluce vedoucí k pádu komunistického režimu v roce 1989. Šimon Kovář doprovodil toto setkání písněmi Karla Kryla. Spolu s ním vystoupili také žáci ZUŠ Vsetín pod vedením pedagožky Kristýny Fuskové.

Divadlo Komediograf uvedlo inscenaci Luboše Baláka s  podtitulem Komedie ze Sauny. Představení naplánovalo vsetínské divadlo na 17. listopadu. Před vyprodaným sálem se představili Michal Bumbálek, Miroslav Hanuš a Tomáš Měcháček. Jak se hra jmenuje vlastním jménem? Poslechněte si detaily ze zkoušení i to, o čem hra pojednává.

Nejnovější články

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.

19. 8. 2023

U Brna opět našli migranty

Nákladní auto s maďarskou poznávací značkou, které v nákladovém prostoru převáželo 58 migrantů, zastavili jihomoravští policisté na dálnici D1 u Brna. Řidič z místa utekl.