Nápor silného ročníku Karlovarský kraj ustál

9. 6. 2023

V Karlovarském kraji průběžně a dlouhodobě mapovali počet dětí na základních školách. Byli tak včas připraveni navýšit školní kapacity. Nelze ovšem vyhovět každému. O některé obory je zájem mnohonásobně vyšší.

Karlovarský kraj už dopředu avizoval navýšení kapacit středních škol. Právě díky tomuto včasnému zásahu byl nápor nastupujícího silného ročníku zvládnutý a i když už má většina škol obory naplněné, najdou se volná místa s termínem podání přihlášek až do konce června.

Karlovarský kraj dlouhodobě sledoval počet dětí na základních školách. Proto v letošním roce očekával zvýšený zájem a kapacitu škol navýšil o pět procent. Jednalo se o všechny školy od učňovských až po gymnázia.
V devátých třídách kraj evidoval 2 875 žáků. Studijních míst má zhruba 3 tisíce. Očekává se proto, že ti, kteří budou chtít studovat v Karlovarském kraji, místo najdou. Některé obory jsou samozřejmě žádanější, nelze proto uspokojit úplně všechny. Například odborná škola Karlovy Vary naplnila všechny své vypsané pozice už v prvním kole. Podobně je na tom řada dalších odborných škol nabízejících maturitní stadium. Menší zájem je dlouhodobě o strojírenské obory nebo dopravní technologie.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.