Na Brněnské přehradě utonula žena

28. 6. 2023

Policie vyšetřuje úmrtí ženy, která utonula na brněnské přehradě. Bohužel zatím nevědí, co přesně se na místě stalo. Hledají proto svědky, kteří by událost mohli objasnit. Pomoci by mohlo i video, kde je vidět žena, jak se prochází podél hráze brněnské přehrady.

Městští kriminalisté řeší případ z minulého týdne, kdy na brněnské přehradě utonula starší žena. Na kamerových záznamech je patrné, že se pohybovala o berlích u břehu, potom už ji svědci našli, jak její tělo plavalo na hladině a volali policii.

Teplé počasí láká ke koupání. Navíc začínají prázdniny. Na brněnské přehradě proto zahájila sezónu vodní záchranná služba. Ta loni řešila přes 200 zásahů a ošetření. Může se jednat jak o přímo vodní záchranu, tonutí, skoky do mělké vody, tak i o jiné zdravotnické zásahy nebo technickou pomoc například u poškozeným plavidel.

V případě nesnází návštěvníci brněnské přehrady můžou volat přímo na linku 155 nebo prostřednictvím aplikace záchranka, a to když se jedná o život ohrožující stavy. Pokud se jedná o méně závažné stavy nebo například o technickou dopomoc, můžou volat přímo vodní záchranáře na čísle 777 347 232.

V létě u vody by lidé měli myslet na základní preventivní návyky. Především platí, že bychom k vodě neměli chodit sami. Kdyby se něco stalo, ať máme s sebou někoho, kdo může zavolat pomoc. Měli bychom se vyvarovat alkoholu a jiným návykovým látkám a v neposlední řadě nepřeceňovat své síly a plavat spíše v blízkosti břehů.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.