Projekt Piana do škol a závěrečný koncert

29. 6. 2023

V centru Bořislavka zazněl závěrečný koncert projektu Piana do škol rodinné nadace manželů Komárkových. Do projektu je zapojeno přes dvacet uměleckých škol.

Proběhl závěrečný koncert ze série benefičních koncertů na podporu projektu Piana do škol, za nímž stojí rodinná nadace manželů Komárkových. Poslední koncert proběhl 27. června v centru Bořislavka v Praze. Celkový výtěžek ze vstupného poputuje na nákup klavírů a pianin pro české základní umělecké školy, které jsou do projektu zapojeny. Celkově se jedná o dvacet dva škol.

Historie projektu Piana do škol sahá až do roku 2020, kdy na základě návštěvy Miloše Vystrčila, předsedy senátu, odmítl nástroje Petrov čínský klient. Díky tomu se nadace rozhodla nástroje odkoupit a započít tak cestu, která stále trvá. Za uplynulý půlrok se podařilo vybrat finance pro 14 základních uměleckých škol. Podmínkou pro přihlášení školy do projektu je, že si škola vybrala polovinu peněz sama. Zbytek dorovná nadace.

Všem dárcům a podporovatelům patří velký dík za to, že přispěly na projekt piana do škol.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.