Roční dítě zůstalo uvězněné v přehřátém autě

29. 6. 2023

Dramatické chvíle se odehrály v Brně. Roční dítě zůstalo uvězněné v přehřátém autě před školkou na Lesné, když se mamince technickou chybou zamklo auto. Bleskově zasahovala policie.

Brno a jižní Morava zažívá v posledních dnech tropické počasí. Nemilé chvíle to přineslo řidičce, která vystoupila z auta, a to se náhle zamklo. Jenže v sedačce zůstal roční chlapeček. Teploty uvnitř auta začaly povážlivě stoupat. Na pomoc přijela okamžitě hlídka Městské policie Brno.

Strážníky na Lesnou přivolal muž, jehož známé se v autě nedopatřením zabouchlo zhruba roční dítě. Podle automechaniků přestalo fungovat bezdotykové odemykání ve vozidle a nebylo tak možné se do něj dostat.

Nicméně tím, že nešlo bezdotykové odemykání v autě, tak strážníci museli rozbít zadní okénko a vytáhnout tak klíče, které ležely vedle dítěte. Záchranná akce dopadla dobře, uplakaného chlapečka uklidnila maminka ve své náruči.

V takových případech opravdu není na co čekat. Policie doporučuje co nejrychleji zavolat hlídky, které si s touto situací umí velice dobře a rychle poradit.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.