Zájemci mohou využít program Mobilita

1. 7. 2023

Valašské Meziříčí je průkopníkem v programu Mobilita, který poskytuje dotace například na výstavbu výtahů ve vyšších domech. Až do 30. září příštího roku si mohou zájemci podat žádost.

Již v loňském roce vypsala radnice ve Valašském Meziříčí dotační program Mobilita na podporu výstavby nových výtahů ve čtyř a vícepodlažních bytových domech. Dotační program Mobilita je ojedinělý v rámci celé České republiky a město je tak průkopníkem. Žádost o dotace pro rok 2023 musí být podána na oddělení rozvoje města do 30. září. Pro rok 2024 se dotační podmínky výrazně rozšířily.
Město je rádo, že se tento program povedl prosadit. Například na Setkání zdravých měst získalo za toto snažení ocenění.

Odhad množství domů, který by mohli chtít vybudovat výtah je zhruba sto šedesát osm. Žádosti o dotace podle nových podmínek lze podávat od 1. února do 30. září příštího roku. Podrobné informace naleznou zájemci na webu.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.