Chlapec vběhl na Brněnsku přímo před auto

1. 7. 2023

Menším zraněním skončilo rozhodnutí dvanáctiletého chlapce, který v obci na Brněnsku vběhl mezi auta. Řidič už neměl šanci včas zastavit.

V jedné z obcí na Brněnsku dvanáctiletý chlapec náhle vběhl přímo do jízdní dráhy osobního auta. Řidič osobního auta už neměl žádnou možnost tomuto střetu zabránit. Ihned však zastavil a chlapci poskytl první pomoc. Naštěstí chlapec neutrpěl žádné zranění a jakoby zázrakem děsivý karambol přežil. Začátek prázdnin je vždy nejproblémovější.

Policisté upozorňují řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti, zvláště v místech, kde se pohybují děti. Ty kvůli své malé výšce často nebývají ani vidět mezi zaparkovanými vozidly a často reagují ukvapeně a nepozorně. V provozu mají problém také s odhadováním vzdálenosti, když se například přibližuje auto k přechodu. Často na poslední chvíli vběhnou do vozovky.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.