Cvičení hasičů Zlínského kraje

2. 5. 2023

Na schopnosti svých lidí při hasičských závodech se přišel podívat nejen ředitel Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Vít Rušar.

Ve čtvrtek 27. dubna proběhly závody profesionálních hasičů záchranného sboru Zlínského kraje. V akci tu bylo šest směn ze Vsetína a Valašského Meziříčí, které na čas vyprošťovaly osoby z havarovaných vozidel.

Na zásah měli družstva 15 minut a na provedení dohlíželi čtyři rozhodčí. Hodnotila se technika, provedení, taktika zásahu zvolená velitelem a předlékařská pomoc. Závod má za cíl procvičit a připravit profesionální hasiče na reálné zásahy při autonehodách.
Každá směna měla v závodu jen jeden pokus, tak jako při reálném zásahu. V celkovém součtu hodnocení a času se nakonec nejlepšími hasiči na Vsetínsku ve vyprošťování osob stala tentokrát směna B z Valašského Meziříčí.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.