Arnika řešila obsah kontejnerů

2. 5. 2023

Arnika je česká nezisková organizace, která od roku 2001 usiluje o lepší životní prostředí.

Arnika přijela na kontrolu obsahu dvou strakonických kontejnerů pro směsný odpad. Pozváni byli Janem Jurášem z ekologické poradny a to z důvodu, aby společně poukázali nejen na fakt, že ještě stále lidé netřídí dostatečně, ale i na to, že není zapotřebí v tomto kraji stavět další spalovnu. Obsah černých kontejnerů by totiž mohl být poloviční.

Ve strakonických černých kontejnerech, pracovníci Arniky nenašli nic překvapujícího. Bohužel velkou část odpadu tvořil plast a také překvapivě bioodpad, i když hned vedle stál specializovaný kontejner. Součástí odpadu byly recyklovatelné papíry a textil.

Ekologická poradna v té podobě, v jaké ji známe dnes, působí na území města už 12 let. Podle Jana Juráše se za tu dobu stala nezbytnou součástí ekologické výchovy dětí i dospělých.

 

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.