Kočičí útulek hledá dobrovolníky na pomoc

17. 7. 2023

Milujete kočky nebo jen rádi děláte dobré skutky? Kočičí útulek shání jakoukoliv pomocnou ruku, která by pomohla se stavbou nového útulku. Přispět můžete i finančně.

Ve Fryštáku na Vítové vznikají nové prostory pro kočky ze zlínského útulku Dobré ruce. Většina kočičích útulků je v domech či bytech, kde kočky pobývají v uzavřeném prostoru mimo přírodu do doby, než si je vyzvednou případní zájemci. Útulek na Vítové má připomínat spíše ranč. V připravovaném útočišti tak budou moci kočky šplhat po stromech a hrát si ve volné přírodě. Primárně bude však útulek sloužit starším kočkám, po kterých noví majitelé sáhnou jen zřídka. Prostory jim tak mají umožnit příjemné a důstojné stáří.
S budováním útulku pomáhají primárně dobrovolníci. Skautky ze Zlína pomáhají během letních prázdnin, kdy probíhá hlavní nábor dobrovolníků. Pomoct s vybudováním útulku však může úplně každý, a to finanční příspěvkem na transparentní účet, nebo prací přímo na místě.
Samotné kočky na pozemek z důvodu probíhajících stavebních úprav ještě přivezeny nejsou, takže zapojit se mohou bez obav i alergici. Hlavním pracovním dnem jsou prázdninové soboty. Domluvit si ale můžete i jiný čas po předchozí domluvě. Probíhá také svoz dobrovolníků ze Zlína až na Vítovou.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.