Strakonice udělovaly žákovská prospěchová stipendia

18. 7. 2023

Mít na vysvědčení samé jedničky se ve Strakonicích vyplatí. I letos se tam udělovala prospěchová stipendia. Celkem bylo odměněno sto dvacet žáků.

Po tříleté covidové pauze se strakonická radnice vrátila k udělování žákovských prospěchových stipendií ve výši 500 Kč na žáka. Nárok na prospěchové stipendium má ten žák, který ve druhém pololetí daného školního roku měl na vysvědčení buď samé jedničky, nebo dosáhl výrazného zlepšení prospěchu.
Oproti prvnímu pololetí bylo v Rytířském sále hradu z rozpočtu města odměněno celkem 120 žáků druhého stupně ze čtyř základních škol zřizovaných městem Strakonice.
Přestože pravidla pro udělování žákovských stipendií pamatují i na žáky s výrazným zlepšením oproti prvnímu pololetí, tentokrát se na ně nedostalo. Do limitu 120 odměněných žáků se vešli pouze samí jedničkáři.
S nápadem udílet žákovská prospěchová stipendia přišel v roce 2016 tehdejší předseda školské komise Jan Svoboda.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.