Začalo třetí milostivé léto, zbavte se svých dluhů

17. 7. 2023

Akce milostivé léto se odehrává v online prostředí. Ve formuláři je potřeba požádat o využití akce a systém rovnou spočítá výši dluhu, zároveň vygeneruje QR kód, kterým se dá ihned zaplatit.

1. července odstartovala oddlužovací akce Milostivé léto. Ta má za úkol pomoci dlužníkům zvládnout svůj dluh u České správy sociálního zabezpečení. Je to jednorázová akce a nedá se očekávat, že se bude někdy v budoucnu opakovat.
Česká správa sociálního zabezpečení bude fyzické i právnické osoby informovat adresně. Musí se jednat o dluhy, které vznikly před 1. říjnem 2022 na pojistném. Pokud člověk tento dluh zaplatí v rámci akce milostivé léto, bude mu odpuštěno penále, případně exekuční náklady.
Využít akci milostivé léto mohou jak fyzické, tak právnické osoby. Nyní jsou připraveny tři varianty, jak je možné milostivé léto využít.
Platbu je možné rozdělit do splátek, není ale možné splátku odložit či upravit. Pokud dlužník některou splátku nezaplatí, nárok zaniká. Na webových stránkách České správy sociálního zabezpečení jsou k dohledání veškeré informace.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.