Město Vsetín spouští nový web o odpadech

13. 1. 2023

Město Vsetín aktuálně spouští nový web o odpadech. Zároveň s ním vzniká i nový informační spot.

Na webové adrese www.odpady.mestovsetin.cz spouští mesto nový informační web, který se věnuje třídění odpadů.
Lidé zde najdou nejen návody, ale i tipy, jak dobře a ještě lépe třídit.
Součástí informačního webu je také video, podle kterého by z odpadu ze vsetínských domácností šla vytřídit ještě dobrá polovina, než se třídí nyní.

Pro vsetínské je to relativně dobrá zpráva, protože říká, že občané města třídí odpad uspokojivě. Samozřejmě je zde prostor pro velké zlepšení. To už je ale na každém občanovi zvlášť, aby třídil co nejlépe, aby odpady odděloval a mohl se tak odpad lépe a efektivněji dále zpracovat.

Vznik specializovaného webu pro Vsetín nestál městskou pokladnu ani korunu. Web je financovaný společností EKO-KOM, která se zabývá tříděním a recyklací odpadu. I v jejím zájmu je, aby dostávala vytříděný odpad v nejlepší kvalitě.

To, jestli lepší třídění odpadu v době zdražování pomůže udržet cenu za jeho likvidaci, bude pro vsetínskou radnici opravdový oříšek. Kromě skládkovného se zdraží letos i poplatky odváděné státu za ukládání odpadu.
Občanům se cena zvyšovat nebude.

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.