Mezinárodní den švihlé chůze oslavili ve Vsetíně už po šesté

13. 1. 2023

Oslava Mezinárodního dne švihlé chůze se každoročně slaví 7. ledna. Ve Vsetíně ji slavili už po šesté.

Jde o den, kdy se sejdou všichni věrní fanoušci Monty Pythona na předem určeném místě. Mají na sobě většinou obleky a cylindry a předvádí prapodivné přemisťování z místa na místo za pomoci podivných pohybů.
Kultovní švihlé pochody se konají na připomínku legendárního britského seriálu, ve kterém se objevil sketch pojednávající o ministerstvu švihlé chůze.
Ve Vsetíně se lidé sešli u nákupního centra na Ohradě, odkud zamířili na prostranství u splavu. Tam každý z účastníků předvedl své nejlepší schopnosti švihlé chůze.

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.