Na 35 škol je zapojeno do vzdělávacího projektu

13. 1. 2023

Na 35 škol z mikroregionu Valašskomeziříčsko – Kelečsko je zapojeno do realizace vzdělávacího projektu MAP 3.

Cílem celého projektu je podpora společného plánování aktivit, které povedou ke zlepšení kvality vzdělávání.
Na Meziříčské radnici jednal řídící výbor projektu, kde se sešli zástupci zřizovatelů, zástupci vedení škol, učitelé, ale i rodiče.
Na zasedání se hovořilo o činnosti pracovních skupin zaměřených na čtenářské a matematické dovednosti, rovné příležitosti a financování.
Cílem projektu je udržet a upevnit partnerství mezi zřizovateli a ostatními aktéry ve vzdělávání a připravit se na další období tak, aby bylo možné realizovat další aktivity pro rozvoj školství.
Jednání řídícího výboru se pravidelně účastní zástupce krajského strategického týmu Zlínského kraje Radovan Výsmek. Projekt je podporován Evropskou unií.

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.