Město Vsetín podpořilo sociální oblast rekordní sumou

10. 1. 2023

Vsetínská radnice podpoří v roce 2023 sociální oblast a služby s ní spojené rekordní peněžitou částkou.

Na letošní rok si Vsetín vyhradil 14,4 miliónu korun. To je přibližně o tři milióny víc než v minulém roce. Navýšení rozpočtu dotace si vyžádaly zvýšené náklady na energie.
Město rozdělilo 13,8 miliónů a zbytek si nechalo na rozvoj terénních sociálních služeb.
Proč chce město podpořit rozvoj sociálních služeb vysvětlila náměstkyně hejtmana Zlínského kraje. Poptávka po sociálních a pobytových službách je v kraji skutečně obrovská.
Program posílení sociálních terénních služeb pilotoval Zlínský kraj již v minulém roce. Letos chce zkušenosti přenést do praxe.

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.