U Brna opět našli migranty

19. 8. 2023

Nákladní auto s maďarskou poznávací značkou, které v nákladovém prostoru převáželo 58 migrantů, zastavili jihomoravští policisté na dálnici D1 u Brna. Řidič z místa utekl.

Policie původně plánovala pouze běžnou kontrolu. Řidič vozu se ale lekl, zastavil a i hned se dal na útěk. Osoby byly nalezeny až poté v nákladovém prostoru. Policisté vozidlo zajistili a osoby následně eskortovali na místní oddělení.
Všichni migranti, které policisté v maďarském nákladním autě našli, byli ze Sýrie. Celkem šlo o 51 mužů, dvě ženy a pět dětí. Od začátku prázdnin bylo odhaleno už více než 150 nelegálních migrantů a zadrženo více než 15 převaděčů. Po převaděči a řidiči v jedné osobě policisté pátrají.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.