Policisté kontrolovali alkohol u řidičů

22. 6. 2023

Alkohol za volant nepatří a přesto někteří řidiči stále zapomínají. V Prostějově proto proběhla dopravní preventivní akce s názvem Řídím, piju nealko.

To, že za volant alkohol nepatří, ví každé malé dítě. Někteří řidiči na to ale občas zapomínají. Jelikož se blíží letní prázdniny a spousta zábavných akcí, uspořádali policisté v rámci prevence akci s názvem Řídím, piju nealko. Policisté aktivně zastavují řidiče a kontrolují zejména to, zda dodržují zákaz požití alkoholu před jízdou.
Cílem celé dopravně preventivní akce, na které policie spolupracuje  s BESIP a s českým pivovarem, je působení na řidiče zejména z toho důvodu, že nealkoholické pivo je vhodnou a hlavně bezpečnou variantou u nás tak oblíbeného nápoje. Řidiči, kteří se nedopustili žádného přestupku dostali drobné dárkové předměty včetně nealkoholického piva. U všech kontrolovaných řidičů svítila na alkoholtesteru nula.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.