Aktivisté znovu v akci

23. 6. 2023

Samozvaní aktivisté v Brně opět vypouštěli pneumatiky a uvedli tak do nepříjemné situace desítky řidičů. Situaci řeší policie.

Aktivisté v Brně opět řádili a v noci vypustili více než padesátce aut typu SUV pneumatiky. Jedná se tak už o druhou podobnou událost ve městě. Aktivisté z uskupení Tyre Extinguishers Brno uvedli jako důvod, že tyto velké vozy zhoršují kvalitu života ve městech a mají velké dopady na klimatické změny. Přidělávají tak ale starosti desítkám řidičů, kteří se mohou ráno dostat do velmi nepříjemných situací. I proto celou situaci řeší policie. Tento druh aktivismu může být hazardem se životem.

Aktivisté s protestem plánují pokračovat dokud velká auta z ulic nezmizí.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.