Vrchařská koruna Valašska má za sebou deset let

12. 2. 2023

V sobotu 4. února patřil velký sál vsetínského domu kultury vyznavačům jízdy na kole na vyhlášení výsledků Vrchařské výzvy.

V roce 2022 se výzva jela už podesáté v řadě a zúčastnilo se jí na osm stovek bikerů. V zadání výzvy je zdolat předepsané kopce a vrcholy Valašska a na důkaz se tam vyfotit. Vrcholů je celkem dvacet.
Právě skončený ročník byl jubilejní desátý. Proto měl určený extra dvacátý první vrchol, Lysou horu. Speciálně vybraný nejvyšší bod, jako nevětší výzvu regionu.

Vrchařskou korunu Valašska absolvují účastníci podle svých časových možností a schopností. Zdolané vrcholy a fotografie každý ukládá na svůj registrovaný profil. Vyhlašování jsou pak takzvaní držitelé výzvy v hlavní kategorii pro všechny dospělé, v kategorii junior a třetí vyhlašovanou je kategorie bezbariér.

Součástí letošního ročníku byla i charitativní sbírka věnovaná někdejší čtyřnásobné účastníci Janě Macíčkové. Jana měla bohužel při jednom cyklistickém výletu vážný úraz a na velkou část těla ochrnula.

Další ročník vrchařské koruny Valašska v pořadí jedenáctý odstartuje 1. dubna 2023. Jednotlivé cíle a vrcholy začnou pořadatelé zveřejňovat od 1. března.

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.