Neplatičům pokut v Brně odebírají registrační značky

5. 10. 2023

V Brně se rozhodli radikálně zakročit proti neplatičům pokut za špatné parkování. Nově se tak řídí heslem zaplaťte nebo neodjedete.

Brněnští strážníci vyráží do terénu spolu s celníky a neplatičům odebírají registrační značky z automobilů. Celníci pomáhají v Brně s kontrolami kvůli aplikaci celní správy, centrální evidence přeplatků a nedoplatků, kam strážníci přístup nemají.

Celníci společně se strážníky odhalili například muže, který dlužil bezmála 20 tisíc korun. Obával se, že mu příslušníci celní správy zadrží registrační značku nebo zabrání v jízdě, tak dlužnou částku uhradil.

A co říkají v Brňané na nový postup proti neplatičům pokut za parkování? To se dozvíte v naší reportáži.

Video:

Nejnovější články

23. 10. 2023

V Malenovicích vznikla „železná šikana“

Dosud nechráněný přechod kolejiště ve Zlíně – Malenovicích si od roku 2015 vyžádal dvě oběti a jednu těžce zraněnou osobu. Proto se město rozhodlo vytvořit v této lokalitě takzvanou železnou šikanu.

20. 10. 2023

Školy Zlínského kraje se představily na burze středních škol

Žáci vyšších tříd základních škol opět mohli navštívit burzu škol, která se konala na Holešovském zámku v úterý 17. října. Akci pořádalo město Holešov, okresní hospodářská komora Kroměříž a Holešovské pracoviště Úřadu práce České republiky.

5. 10. 2023

V okolí kina a Hotelu Zlín probíhají významné změny

V polovině září zahájilo město práce na vylepšení parkoviště a také okolí pod hotelem Zlín. Práce zahrnou úpravu veřejných ploch, rekonstrukci chodníků a instalaci nového závorového systému pod hotelem.

3. 10. 2023

Plesná nabídla dům seniorům

Budova bývalé školy, která zůstala prázdná a město řešilo otázku, co s objektem. Původně ji mělo město prodat, ale vznikly obavy aby nepadla do rukou někoho, kdo by zde udělal byty pro nepřizpůsobivé.

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.