Přidali jsme nový pořad Pan Kmín uvádí... do našeho archivu. Nenechte si ho ujít!
Nová epizoda:
Pořad Zločin jak ho pamatuju má novou epizodu Švábovi zabijíci.
2
Přidali jsme nový pořad Pan Kmín uvádí... do našeho archivu. Nenechte si ho ujít!
Nová epizoda:
Pořad Zločin jak ho pamatuju má novou epizodu Švábovi zabijíci.

V Olomouci končí poštovních pobočky

Naposledy a jen hodinu mezi osmou a devátou ranní si mohli Olomoučané v pátek 30. června vyřídit vše potřebné u přepážek pobočky číslo osm na Horním náměstí. Česká pošta ji zrušila už od července. Lidé musejí chodit s dopisy, složenkami či pro důchod jinam, než byli léta zvyklí. Nepomohla petice ani kritika tohoto kroku a rozhořčení ze strany vedení města. Primátor vedl několik jednání s ministerstvem vnitra i vedením České pošty o zachování klíčové a tradiční pobočky v samém centru města. Bez úspěchu.

O palác, v němž pošta fungovala 100 let, má město zájem. Přestěhovalo by tam odbor agendy řidičů a motorových vozidel, kterému na konci roku skončí nájem v budově policie ve Vejdovského ulici. Pokud by stát od tržní ceny odečetl náklady na zřízení míst pro 60 úředníků, zbytek by město doplatilo.

Stejný osud jako pobočku na Horním náměstí potkal dalších šest úřadoven ve městě. Zmizela tak plná polovina. Do likvidace pošta poslala filiálky ve Slavoníně, v Nemilanech, v Pavlovičkách, v Litovelské a Hněvotínské ulici a v Holici. Konkrétní pošty byly vybrány podle návštěvnosti klientů, podle počtu uskutečněných transakcí, podle rentability provozu a podle kritérií, která jsou důležitá z pohledu klienta, jako jsou například bezbariérový vstup nebo dostupnost MHD.

V rámci transformace zrušila Česká pošta k 1. červenci v celé republice 300 poboček. V Olomouckém kraji zaniklo celkem 18 úřadoven.

Související příspěvky