V Olomouci končí poštovních pobočky

4. 7. 2023

K 1. červenci proběhlo plánované zavírání poboček České pošty. Lidé jsou rozhořčení. Ani petice a jednání města nepomohlo. Zavřených úřadoven je celkem osmnáct.

Naposledy a jen hodinu mezi osmou a devátou ranní si mohli Olomoučané v pátek 30. června vyřídit vše potřebné u přepážek pobočky číslo osm na Horním náměstí. Česká pošta ji zrušila už od července. Lidé musejí chodit s dopisy, složenkami či pro důchod jinam, než byli léta zvyklí. Nepomohla petice ani kritika tohoto kroku a rozhořčení ze strany vedení města. Primátor vedl několik jednání s ministerstvem vnitra i vedením České pošty o zachování klíčové a tradiční pobočky v samém centru města. Bez úspěchu.

O palác, v němž pošta fungovala 100 let, má město zájem. Přestěhovalo by tam odbor agendy řidičů a motorových vozidel, kterému na konci roku skončí nájem v budově policie ve Vejdovského ulici. Pokud by stát od tržní ceny odečetl náklady na zřízení míst pro 60 úředníků, zbytek by město doplatilo.

Stejný osud jako pobočku na Horním náměstí potkal dalších šest úřadoven ve městě. Zmizela tak plná polovina. Do likvidace pošta poslala filiálky ve Slavoníně, v Nemilanech, v Pavlovičkách, v Litovelské a Hněvotínské ulici a v Holici. Konkrétní pošty byly vybrány podle návštěvnosti klientů, podle počtu uskutečněných transakcí, podle rentability provozu a podle kritérií, která jsou důležitá z pohledu klienta, jako jsou například bezbariérový vstup nebo dostupnost MHD.

V rámci transformace zrušila Česká pošta k 1. červenci v celé republice 300 poboček. V Olomouckém kraji zaniklo celkem 18 úřadoven.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.