Město zdobí unikátní graffiti

10. 7. 2023

V ulicích Zlína si můžete prohlédnout vznikající pouliční díla. Pod rukama Michala Feláka se nyní rodí jedno unikátní plné významných osobností.

Ne vždy musí být graffiti ekvivalentem vandalismu. O tom se můžete přesvědčit hned na několika místech ve Zlíně, kde najdete nádherná streetartová díla. To největší vzniká v podjezdu na Dlouhé ulici.
Michal Filák alias Prorok tu dokončuje jedno ze svých nejtěžších děl, které vzniká na objednávku zlínské radnice. Myšlenka se zrodila už asi před dvěma lety a jejím cílem je ztvárnit významné osobnosti města a zároveň zkrášlit okolí.
„My jako Češi si kolikrát nevážíme těch našich osobností, takže jsme udělali takový průřez zlínskými osobnostmi. Máme tam vědce. Například profesora Wichterleho. Máme tam sportovce Váchu nebo Zátopka a máme tam podnikatele Tomáše a Jana Baťu. Také tam máme cestovatele Hanzelku,“ řekl Pavel Brada, náměstek primátora.

Tímto dílem samozřejmě město nekončí a dále hledá lokality, kde by mohly vzniknout další skvělá pouliční díla. Jedno z velkých bude možná zdobit některý z panelových domů.

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.