Ropná skvrna na hladině Vltavy

11. 7. 2023

Zatímco někteří by si do Vltavy nesmočili ani kotníky, jiní ji využívají například na otužování. Tuto činnost by si ale měli rozmyslet. Na Vltavě u Štefánikova mostu se totiž před několika dny objevila velká naftová skvrna.

Na místě u Štefánikova mostu zasahovali nejen chemici ze stanice Petřiny, ale také hasiči. Na Vltavě se totiž objevila velká ropná skvrna. Hasiči ihned nasadili na Vltavu člun, díky kterému zjistili, že je ropná skvrna unášena proudem. A pokud nezasáhnou hned, bude se nejspíše rychle zvětšovat.
Tato událost bohužel není ojedinělá. V letních měsících se únik nafty opakuje někdy i vícekrát za sebou. Může za to nejspíše velký provoz lodí na Vltavě. Proto by si lidé koupání v řece měli dobře rozmyslet.
Nejčastěji hasiči zasahují v centru města, kde lodě kotví. Důvodů, proč se objevují ropné skvrny na Vltavě, je ale mnohem více.

Video:

Nejnovější články

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.