Ohlédnutí za 30 lety soutěže Stavba roku ve Zlínském kraji

10. 5. 2023

Na vsetínském zámku se začátkem května konalo ohlédnutí za třiceti lety soutěže Stavba roku ve Zlínském kraji.

Konkrétně na Valašsku získalo v minulých ročnících ocenění hned několik staveb a projektů. Jedním z nich je například Libušín, který vyhořel a dostal cenu za projektovou dokumentaci pro řemeslné práce. Cenu získala take obchodní galerie Smetanova.

Vypisovatelem soutěže, která probíhá v každém kraji a v celém Česku, je Nadace pro rozvoj architektury a stavebnictví, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků ve výstavbě a Svaz podnikatelů ve stavebnictví.

Letošní ročník stavby roku je už vyhlášen, uzávěrka staveb je do 12. června 2023. Slavnostní vyhlášení nominovaných je plánován na 4. září v dopravní hale Národního technického muzea v Praze.

 

Video:

Nejnovější články

26. 9. 2023

Muž pobodal v Brně školačku

V Brně málem došlo k tragédii. Jenom díky duchapřítomným kolemjdoucím nepřišla o život teprve čtrnáctiletá dívka. Přímo na ulici ji napadl muž pod vlivem drog.

21. 9. 2023

Nizozemský den na oslavu partnerství s Veenendaalem

Na oslavu výročí v sobotu Horní náměstí zaplnili stánky nizozemských specialit. Jedli se sledě, síry, obouvali dřeváky, hrály se hry a kvízy, nechyběly výstavy, kreativní dílny nebo workshopy s výtvarníkem.

15. 9. 2023

Na stáří vás mohou zajistit investice

Finanční zajištění na stáří je velkým tématem. Někteří lidé nechtějí důvěřovat státu a jeho důchodům, a proto volí alternativní metody. Investice jsou nejvhodnějším způsobem.

13. 9. 2023

O značku Regionální potravina je rekordní zájem

Pátý ročník akce Dožínky na Letné pořádalo Ministerstvo zemědělství společně se Státním zemědělským a intervenčním fondem. Cílem obou těchto institucí je i tímto způsobem podpořit české farmáře a producenty potravin.